مجله قشم پیشه

تازه های حوزه مد ، لباس ، لوازم خانگی و نقد ، بررسی و معرفی کالا های بازار ایران

کفش مجلسی و شیوه های انتخاب کفش مجلسی مناسب

women-high-heels-cover

کفش مجلسی ، مدلهای کفش مجلسی و کفش پاشنه بلند

خرید کفش مجلسی زنانه به ویژه کفش پاشنه بلند، یکی از چالش‌های خرید بانوان به شمار می‌رود به خصوص اگر می‌خواهید آنلاین خرید کنید باید نکاتی را در مورد این که چه کفشی می‌تواند کفش راحت‌تری باشد و کدام یک پاهایتان را اذیت خواهد کرد، بدانید.

اگرچه خرید کفش زنانه مجلسی و کفش پاشنه بلند، همیشه کمی سخت‌تر است اما گاهی کفش‌هایی مثل کفش پاشنه کوتاه یا لژدار که شما فکر می‌کنید حتما کفش‌های راحتی .هستند، در نهایت می‌توانند حتی از پاشنه بلندها هم آزاردهنده‌تر باشند

استایل و پوشش مناسب در مهمانی ها برای همه افراد به خصوص بانوان دارای اهمیت بسیار زیادی است .

قبلا در مطلبی مدل لباس مجلسی و شیوه انتخاب لباس مجلسی مناسب را به شما نشان دادیم و اکنون قصد داریم مدلهای کفش مجلسی و شیوه انتخاب کفش مجلسی متناسب با شما را برایتان بیان کنیم.

چگونه خرید کفش زنانه به ویژه کفش پاشنه بلند را آسان کنیم؟

ممکن است فکر کنید پس هیچ وقت نمی‌توان درست تشخیص داد که کدام کفش حتما راحت است یا کدام یک ممکن است پا را اذیت کند. اما تنها با دانستن چند نکته کوچک و ساده در مورد قواعد کفش‌ پاشنه و خرید کفش زنانه می‌توانید به راحتی از کیفیت کفش با خبر شوید.

فاصله پاشنه تا زیره کفش را هنگام خرید کفش زنانه در نظر بگیرید

فاصله پاشنه تا زیره میزان فشار وارده به پا را مشخص می‌کند. هرقدر این فاصله بیشتر باشد (حالت ایده‌آل 3 سانتی متر و بیشتر است) کفش راحتی بیشتری خواهد داشت. در واقع فاصله بیشتر بین پاشنه کفش تا بخش زیره به معنا شیب کمتر است. هر قدر فاصله بین این دو کمتر شود (یعنی از 2.5 سانتی متر کمتر) شیب کفش بیشتر شده و هنگام راه رفتن وزن بدن روی پنجه پا قرار می‌گیرد که این امر می‌تواند دردناک باشد

پس قبل از خرید کفش پاشنه بلند فاصله پاشنه تا زیره را در نظر بگیرید

اما اگر سراغ خرید اینترنتی کفش پاشنه بلند زنانه می‌روید، می‌توانید به سادگی فاصله پاشنه تا زیره کفش را از روی عکس روی سایت اندازه بگیرید و آن را با ارتفاع پاشنه مقایسه کنید. اگر فاصله کفی کفش تا پاشنه بیشتر از طول پاشنه باشد، آن کفش به اندازه کافی راحت است و اگر چنین نباشد انتخاب مناسبی برای خرید نیست

انعطاف پذیری کفش را در نظر بگیرید 

با یک دست، پاشنه را نگه دارید و با دست دیگر پنجه کفش را. سپس کفش را خم کنید، تنها جایی از کفش که باید به خوبی انعطاف‌پذیر بوده و خم شود قسمت ابتدای پنجه کفش است، یعنی قسمتی که کفش برای رسیدن به پنجه کمی باریک می‌شود. انعطاف‌پذیری بیش از اندازه‌ی کفش نیز مناسب نیست. اگر کفش را درست مثل یک حوله می‌توانید تا کنید، این کفش به اندازه‌ی لازم نمی‌تواند از پا محافظت کند. 

کفش مجلسی زنانه را برای چه مدت می پوشید؟

در نظر داشته باشید که کفش پاشنه بلند یا کفش مجلسی را برای چه مدتی به پا خواهید داشت. اگر قرار است بیشتر یک روز را با کفش پاشنه بلند قدم بزنید و با آن مسافت زیادی را طی کنید یا قرار نیست جایی برای نشستن داشته بشید بهتر است هنگام خرید کفش زنانه ، پاشنه‌های نازک را انتخاب نکنید و سراغ کفش‌های پاشنه‌داری بروید که برای ایستادن و قدم زدن در آن احساس راحتی می‌کنید.

چگونه بفهمیم که یک کفش مجلسی برای سلامتی ما مضر نیست و آن را خریداری کنیم؟

اول اطمینان حاصل کنید که سایز کفش مناسب را انتخاب کردید. بر روی ورقه ای کاغذ بایستید و اطراف کفشتان را خط بکشید، سپس گرداگرد پای بدون کفش و برهنه خود را خط بکشید. ممکن است دریابید که بخش هایی از پای شما از کفش پهن تر و عریض تر است. معمولا فروشنده به شما می گوید که کفشی که اندکی تنگ است، با پوشیدن بهتر می شود، اما اگر کفشی در مغازه انداز پای شما نیست و مغازه دار می گوید با چند بار پوشیدن اندازه پایتان می شود بهتر است انرا نپوشید

دوم به دنبال کفش هایی باشید که بندهای آن دور ساق پایتان بپیچد تا پشتیبان و تکیه گاهی را برای پای شما فراهم کند. 

سوم پاشنه کفش خود را خردمندانه انتخاب کنید. واضح است که کفشی با پاشنه نیم اینچی (۱٫۲ سانتی متر) راحت تر خواهد بود، اما ممکن است که مانند کفش تخت و بدون پاشنه به نظر برسد. کفش هایی که پاشنه گوه ای و پاشنه یک دست لژدار دارند، بسیار خوب است زیرا از آنچه که واقعا هستند، بلندتر به نظر می رسند؛ هرچه پاشنه عریض تر و پهن تر باشد، بهتر است، زیرا باعث تعادل بیشتر می شود.


چهارم از پوشیدن پاشنه های تیز نوکدار خودداری کنید؛ فشاری که این نوع کفش ها بر روی پنجه پای شما وارد می کند، باعث فشار به ناخن های پا و صدمه رساندن به ریشه و اصل ناخن می شود که می تواند موجب تغییر رنگ ناخوشایند ناخن های پا شود.


پنجم کفش های پاشنه دار را در طول روز یا شب بپوشید، اما هرگز به طور مداوم در سرتاسر روز و شب از آن استفاده نکنید. انجمن متخصصین حفاظت از پا و پزشکان متخصص پا توصیه می کنند که پا تا آنجایی که ممکن است، باید کشیده و راحت باشد.


پس انتخاب یک کفش مناسب برای شرکت در مجالس باعث زیبایی خانوم ها و باعث سلامتی اندام میشود گرچه بعضی از خانوم ها فکر می کنند هر چه پاشنه کفش بلند تر باشد زیباتر و درخشنده تر هست ولی آیا زیبایی برای چند ساعت بهتر از کمر درد و پا درد چند روزه است؟

درخشش در مجالس عروسی و مهمانی های شبانه 

گاهی خانوم ها بر این باورند که هرچه پاشنه کفش بلند تر باشد زیبا تر و در دید بیشتری در مهمانی ها هستند.ولیمی توان حتی با کفش های تخت ، اسپورت و کفش هایی که پاشنه کوتاه تری دارند بهتر دیده شد. شیما می توانید برای راحت تر بودن و فرار از درد پا کفش هایی با پاشنه کوتاه تری را انتخاب کنید که کیف لباس یا اکسسوری هایی بپوشید که کفش شما بهتر دیده شود که باعث می شود شما در ان مجلس بهتر دیده شوید . 

آیا استفاده از کفش مد روز برای شما مناسب است؟

شما فکر کنید پوست بدنتان تیره است و رنگ سال سورمه ای است به نظر شما این رنگ شمارا بهتر نشان میدهد؟

خیر همیشه باید لباس یا کفشی که می پوشید بر اساس رنگ پوست انتخاب شود مد روز را ملاک زیبایی خود قرار مدهید

برای انتخاب کفش مجلسی بر اساس رنگ پوست بدن به این چند مورد دقت کنید:

اگر رنگ پوست شما خیلی روشن است بهتر است از کفش مجلسی با رنگ تیره استفاده کنید. خانوم هایی رنک پوستشان روشن اساز کفشی با رنگ روشن استفاده می کنند هیچ زیبایی کفش به انها نمی دهد و حتی رنگ لباس و آرایش انها را از بین می برد.

اگر رنگ پوست شما گندمی و یا زرد است بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید اینجوری رنگ پوستتان متعادل تر نشان می دهد

اگه رنگ پوستتان تیر است بهتر است از رنگ روشن استفاده کنید

و اگه دارای پوستی برنزه یا زیتونی هستید به جز رنگ های تیره ، رنگ های روشن نیز انتخاب مناسبی است

شاید پیش خودتان فکر کنید رنگ پوست با رنگ کفش چه ربطی به هم دارند؟

اصولا در مجالس عروسی و مهمانی ها خانم ها لباس هایی انتخاب می کنند که از زیر زانو شروع میشود . پس در این مورد رنگ پوست پاهای شما با کفش مجلسی که می پوشید مربوط میشود.

رتبه بندی این وبلاگ:
فروش عمده لباس زنانه
لباس مجلسی و شیوه انتخاب لباس مجلسی مناسب
 

نظرات

هیچ نظری هنوز
مهمان
پنج شنبه, 07 مرداد 1400

 

© 1394-1396 - تمامی حقوق سایت متعلق به مجموعه قشم پیشه می باشد - ساخته شده با ♥